Grudzień 2017

Propozycje projektowe w Południowym Bałtyku

W związku z trwającym do 20 grudnia br. 5. naborem wniosków, w Programie Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020, do Regionalnego Punktu Kontaktowego spłynęły dwie propozycje projektowe. Jedna dotyczy zwiększenia intensywności ruchu turystycznego w obszarze Południowego Bałtyku, a druga zmniejszenia poziomu zanieczyszczeń w środowisku.

III nabór w Europie Środkowej - konsultacje last minute

Zachęcamy Państwa do udziału w konsultacjach (10 stycznia 2018 r.), które pomogą Państwu na ostatniej prostej w 3. naborze do Programu Europa Środkowa (otwartego do 25 stycznia 2018 r.).

Rząd RP wciąż wstrzymuje unijne środki na współpracę transgraniczną z Federacją Rosyjską

Program Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja na lata 2014-2020 jest ostatnim programem unijnym, który nie został uruchomiony w Polsce. Z nieznanych przyczyn, ponad 62 miliony euro na wsparcie projektów (m.in. z województwa pomorskiego) z dziedziny turystyki, ochrony środowiska, transportu i bezpieczeństwa granic, nie zostało dotychczas zatwierdzone przez rząd RP.

Materiały ze spotkania nt. III naboru w RMB

Ministerstwo Rozwoju, we współpracy z Wspólnym Sekretariatem, zorganizowało 30 listopada 2017 r. w Warszawie Krajowe Seminarium Informacyjne na temat 3. naboru projektów w Programie Interreg Region Morza Bałtyckiego 2014-2020.

Webinarium Europy Środkowej

Instytucje, zainteresowane aplikowaniem do Programu Interreg Europa Środkowa 2014-2020, zachęcamy do uczestnictwa w seminarium internetowym.

Skorzystaj z dotacji w programie Interreg Region Morza Bałtyckiego!

W programie Interreg Region Morza Bałtyckiego 2014-2020 trwa 3. nabór wniosków o dofinansowanie. Środki Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego są dostępne dla instytucji publicznych i prywatnych z osobowością prawną. Mogą się o nie ubiegać podmioty z całej Polski. Program Interreg Region Morza Bałtyckiego umożliwia współpracę z państwami skandynawskimi, republikami nadbałtyckimi oraz północno-wschodnimi Niemcami. Polskie instytucje mają do dyspozycji narzędzia ułatwiające korzystanie z oferty programu. Nabór zakończy się 9 kwietnia 2018 roku, teraz wykorzystajmy czas na przygotowanie się do udziału w międzynarodowych projektach, znalezienie partnerów lub konsultacje np. w zakresie budżetu.

V nabór w Południowym Bałtyku został otwarty

W dniach od 13 listopada do 20 grudnia 2017 roku trwa nabór na projekty w Programie Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020. Dowiedz się więcej o tym, jak aplikować o środki w programie.

Warsztaty z logiki interwencji w Interreg Południowy Bałtyk

Zachęcamy do udziału w kolejnej odsłonie warsztatów z logiki interwencji w programie Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020. Rejestracja uczestników trwa!!

Nowe projekty w Interreg Południowy Bałtyk wybrane!

Sprawdź które projekty złożone w 4. naborze programu otrzymały dofinansowanie i będą realizowane w nabliższej przyszłości

Wsparcie w aplikowaniu do Regionu Morza Bałtyckiego oraz Europy Środkowej

W związku z trwającymi naborami wniosków: Interreg Europa Środkowa (do 25 stycznia 2018 r.) i Interreg Region Morza Bałtyckiego (do 9 kwietnia 2018 r.) Krajowy Punkt Kontaktowy obu programów przygotował dla polskich instytucji formularze ułatwiające poszukiwanie partnerów/dołączenie do tworzonego projektu. Inną formą pomocy dla wnioskodawców może być Krajowe Seminarium Informacyjne na temat 3. naboru projektów w programie Interreg Region Morza Bałtyckiego oraz filmiki szkoleniowe Interreg Europa Środkowa.

Materiały ze spotkań nt. aktualnych naborów (Olsztyn i Toruń)

24 października w Olsztynie i 25 października 2017 roku w Toruniu odbyły się spotkania informacyjne na temat naborów wniosków w programach Europa Środkowa i Region Morza Bałtyckiego. Przedstawiono tam także ofertę bezpłatnych platform learningowych w programie Interreg Europa, a polskie instytucje podzieliły się swoimi doświadczeniami z realizacji transnarodowych projektów. Zapraszamy również do pobrania materiałów z naszego ostatniego regionalnego seminarium informacyjnego (19 października br.).

Dzień Informacyjny Urbact w Gdańsku

W związku z trwającym Naborem do Sieci Transferu Urbact III, 17 listopada br. odbył się Dzień Informacyjny Urbact, który był organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego we współpracy z Krajowym Punktem URBACT. Wydarzenie było okazją do uzyskania szczegółowych informacji o programie i możliwościach jakie on oferuje, w szczególności w naborze do Sieci Transferu. Zapraszamy do pobrania prezentacji ze spotkania.

EWT POMORSKIE


          

 

Szanowny Beneficjencie!

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach EWT/EIS oraz inne informacje z regionu.