Jesień 2018

Spotkanie koordynatorów platform

W połowie października w Rydze odbyło się spotkanie koordynatorów platform projektowych wybranych do dofinansowania w ramach Programu Region Morza Bałtyckiego z koordynatorami Strategii UE dla regionu Morza Bałtyckiego i pracownikami Instytucji Zarządzającej oraz Wspólnego Sekretariatu Technicznego.

3 spotkanie Komitetu Monitorujacego

Z przyjemnością informujemy, że wybrano datę kolejnego spotkania Komitetu Monitorujacego Program Polska-Rosja 2014-2020.

Wybrano ekspertów zewnętrznych

Z przyjemnością informujemy, że Wspólny Sekretariat Techniczny Programu Polska-Rosja 2014-2020 zakończył nabór ekspertów zewnętrznych do oceny wniosków złożonych w pierwszym naborze.

Filmik z konferencji Programu Polska-Rosja

Zachęcamy do zapoznania się z filmikiem z Wydarzenia Rocznego Programu Polska-Rosja 2014-2020 "Cała naprzód"

Konferencja projektu INCONE60 - Inland Blue Transport Connector E60

Instytut Morski w Gdańsku, jako lider projektu, informuje o konferencji początkowej projektu, która odbędzie się dnia 24 października 2018r. w hotelu Radisson Blu w Gdańsku, przy ulicy Długi Targ 19 o godzinie 10.30.

Nowe konkursy w programie Horyzont 2020!

Informujemy, iż możliwym jest pozyskanie środków w obszarach: energii – odnawialne źródła energii, inteligentnych rozwiązań w miastach - SMART CITIES, systemów energetycznych - SMART GRIDS.

Wydarzenie Roczne Programu Polska-Rosja „Cała naprzód!”

We wtorek 9 października 2018 roku w Hotelu Robert's Port w Mikołajkach odbyło się Wydarzenie Roczne Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020.

II nabór wniosków na platformy projektowe w programie Region Morza Bałtyckiego

Nabór trwa od 2 października br. do 31 stycznia 2019 r.

EKO-BIZNESOWE inspiracje dla BRANŻY TURYSTYCZNEJ

Zapraszamy 22.10.2018 r. do Agencji Rozwoju Pomorza na pierwsze bezpłatne spotkanie z cyklu CIRCLE TO INNOVATE. Celem spotkania jest przedstawienie idei Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ) przez przykłady firm i instytucji realizujących działania zgodne z jej zasadami.

Możliwości dla miast w programie Horyzont 2020

Informujemy, iż w ramach programu Horyzont 2020 możliwym jest pozyskanie środków dla inteligentnych rozwiązań w miastach SMART CITIES.

Oferta pracy

Sekretariat techniczny Programu Interreg Południowy Bałtyk 2014 - 2020 poszukuje specjalisty ds. informacji i komunikacji.

Instytut Szewdzki ogłasza nowe nabory projektów w Regionie Morza Bałtyckiego

Instytut Szwedzki dąży do wzmocnienia stosunków Szwecji i rozwoju współpracy z krajami basenu Morza Bałtyckiego i krajami Partnerstwa Wschodniego.

31 wybranych projektów, aby wspierać rozwój Regionu Morza Bałtyckiego!

Komitet Monitorujący program Interreg Region Morza Bałtyckiego 2014-2020 zebrał się w Tallinie w dniach 19-20 września 2018 r., aby wybrać najbardziej obiecujące projekty transnarodowe mające na celu dalsze wspieranie rozwoju regionu w dziedzinie zdolności do innowacji, zarządzania zasobami naturalnymi i zrównoważonego transportu.

Smaki Południowego Bałtyku 2018

W dniu 22 września 2018 roku w Galerii Bałtyckiej w ramach Europejskich Dni Współpracy pojawił się stand, na którym można było skosztować przysmaków regionalnych pochodzących z regionów Południowego Bałtyku, a także zapoznać się z projektami realizowanymi przez program

Południowy Bałtyk na Forum w Krynicy

W pierwszej połowie września 2018 roku odbyło się Forum Ekonomiczne w Krynicy. Na forum nie brakowało programu współpracy transgranicznej Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020

INTERCONNECT - Kolejny krok na drodze do wspólnego biletu

Pierwszy etap testów rozpocznie się jeszcze jesienią. Testerzy wsiądą do pojazdów komunikacji miejskiej i regionalnej w Trójmieście, Słupsku i Starogardzie Gdańskim.

Świętuj Europejski Dzień Współpracy!

W dniach 22 września - 5 października Program Południowy Bałtyk zaprasza wszystkich do świętowania Europejskiego Dnia Współpracy w 5 krajach: Polska, Szwecja, Dania, Niemcy i Litwa.

Kolejny nabór w Programie Południowy Bałtyk 2014-2020

Od 1 października do 18 grudnia będzie można składać wnioski o dofinansowanie w konkursie w programie Południowy Bałtyk.

Wydarzenie Roczne Programu Polska-Rosja 2014-2020

W imieniu Instytucji Zarządzającej serdecznie zapraszamy na Wydarzenie Roczne Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020 pt. „Full speed ahead!", które odbędzie się dn. 9 października 2018 r. w Mikołajkach.

Ankieta w ramach programu Polska-Rosja

Ankieta dotyczy organizacji naboru wniosków w Programie Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020.

EWT POMORSKIE


          

 

Szanowny Beneficjencie!

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach EWT/EIS oraz inne informacje z regionu.