Zima 2019

Wyróżnienie z RegioStars 2018 dla projektu zrealizowanego z Programu Litwa-Polska-Rosja 2007-2013

md_regiostars2018

Z przyjemnością informujemy, że projekt pt. „Zdrowie jest najważniejsze – profilaktyka zdrowotna mieszkańców gminy Kętrzyn i okręgu miejskiego Oziersk", został wybrany przez Komisję Europejską jako jeden z 21 finalistów spośród 102 projektów z całej Europy, które przystąpiły do konkursu RegioStars 2018.

W konkursie nagradzane są wyjątkowe inicjatywy dotyczące rozwoju regionalnego w Europie. Beneficjenci konkurowali w 5 kategoriach, dotyczących m.in. ochrony środowiska, wyzwań związanych z migracją czy dziedzictwa kulturowego. Projekt z udziałem gminy Kętrzyn i okręgu miejskiego Oziorsk został wyróżniony w kategorii „Tworzenie lepszego dostępu do usług publicznych". Przedsięwzięcie zrealizowane ze środków programu Litwa-Polska-Rosja 2007–2013 miało na celu poprawę zdrowia mieszkańców terenów przygranicznych Warmii i Mazur oraz Obwodu Kaliningradzkiego oraz wzrost dostępności usług medycznych. W ramach projektu zachęcano do zdrowego odżywiania i do badań profilaktycznych. Zakupiono i odnowiono sprzęt medyczny dla lokalnych centrów medycznych i szkolnych gabinetów pielęgniarskich.

Zachęcamy do udziału w głosowaniu, które odbywa się przez stronę internetową Komisji Europejskiej, poprzez link:  http://ec.europa.eu/regional_policy/en/regio-stars-awards/finalists_2018/cat3_fin2.

view szablon artykułu

EWT POMORSKIE


          

 

Szanowny Beneficjencie!

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach EWT/EIS oraz inne informacje z regionu.