Zima 2019

VIII Forum SUERMB w Berlinie

Fot. ©Depositphotos/kasto

VIII doroczne Forum Strategii Unii Europejskiej dla Regionu Morza Bałtyckiego (SUERMB) organizowane jest przez Federalne Biuro Spraw Zagranicznych oraz Komitet ds. Morza Bałtyckiego (CPMR), w ścisłej współpracy z Komisją Europejską, 13-14 czerwca 2017 r. w Berlinie.

W forum może wziąć udział ok. 800 uczestników - reprezentantów rządów, organizacji międzynarodowych, organizacji pozarządowych, uniwersytetów, administracji lokalnych i regionalnych oraz przedsiębiorstw weźmie udział w dyskusji dotyczącej spraw istotnych dla regionu Morza Bałtyckiego.

Tematem przewodnim VIII Forum EUSBSR jest łączność (connectivity), co podkreśla potrzebę zintensyfikowania kontaktów w regionie Morza Bałtyckiego i regionach sąsiednich oraz rozwijania lepszej świadomości wspólnych perspektyw. Realizacja wspólnych projektów może mieć korzystne skutki i przyczynić się do budowania wzajemnego zaufania. Tworzenie powiązań ma istotne znaczenie dla działalności naukowej i badawczej, wymiany kulturalnej, transportu i komunikacji, energii i dla nowoczesnego biznesu opartego na sieciach współpracy. Łączność rozumiana jest także jako wszechstronna współpraca władz wszystkich szczebli.

Agenda forum

Informacje praktyczne o wydarzeniu

Rejestracja na forum

Więcej informacji znajdziecie Państwo tutaj.

view szablon artykułu

EWT POMORSKIE


          

 

Szanowny Beneficjencie!

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach EWT/EIS oraz inne informacje z regionu.