Jesień 2019

Świętuj Europejski Dzień Współpracy!

W dniach 22 września - 5 października Program Południowy Bałtyk zaprasza wszystkich do świętowania Europejskiego Dnia Współpracy w 5 krajach: Polska, Szwecja, Dania, Niemcy i Litwa.

Europejski Dzień Współpracy ma na celu pokazanie, w jaki sposób współpraca transgraniczna wpłynęła na poprawę życia tysięcy obywateli UE w takich dziedzinach jak transport, zielone technologie, zrównoważona turystyka, umiejętności i rozwój, internacjonalizacja małych i średnich przedsiębiorstw. W chwili obecnej w ramach Programu Południowy Bałtyk realizauje się lub zrealizowano 82 projekty w wyżej wymienionych obszarach.

Dzień Współpracy Europejskiej obchodzony jest w około 40 krajach. "Współdzielenie granic, zbliżanie się" to motto obchodów w całej Europie i poza nią.

Pierwsze obchody Europejskiego Dnia Współpracy zorganizowanego przez Program Południowy Bałtyk odbędą się w Gdańsku. 22 września Sekretariat Programu Południowy Bałtyk zaprasza rodziny z dziećmi do Galerii Bałtyckiej (al. Grunwaldzka 141) od godziny 13:00. Dzieci i rodzice zapoznają się z projektami prowadzonymi w ramach Programu. Dzieci dowiedzą się o projektach poprzez zajęcia rysunkowe. Każdy będzie miał okazję spróbować wyjątkowych narodowych potraw 5 krajów Południowego Bałtyku.

25 września (wtorek) impreza odbędzie się w Malmö (Szwecja) w centrum handlowym Emporia Mall (Hyllie Boulevard 19) od godziny 13:00, gdzie rodziny z małymi dziećmi zapraszani są na kolorowanki i do zapoznania się z  kuchnią 5 krajów Południowego Bałtyku.

28 września zorganizowane zostaną warsztaty na temat Programu i projektów Południowego Bałtyku dla uczniów szkół podstawowych w Kłajpedzie. Uczniowie dowiedzą się o Programie poprzez zajęcia rysunkowe, a także poprzez spektakl teatralny. Odwiedzający zostaną zaproszeni do spróbowania potraw i przekąsek z 5 krajów Południowego Bałtyku. Impreza odbędzie się w Fabryce Kultury (ul. Bangų 5) w godzinach 12:00-18:00. 

Również 28 września obchodzić będziemy Europejski Dzień Współpracy w Aakirkeby na Bornholmie (Dania) na Targach Funduszu w głównej hali sportowej (Grønningen 3). Targi rozpoczną się o godzinie 13.00 i obejmą działania promujące wolontariat we wszelkiego rodzaju możliwościach finansowania (fundusze unijne, państwowe, miejskie i prywatne). Planuje się zorganizowanie warsztatów w celu omówienia pomysłu projektu dotyczącego przyciągnięcia wykwalifikowanej siły roboczej. Dzieci dowiedzą się o Programie poprzez zajęcia rysunkowe.

4 października (czwartek) wszyscy, zwłaszcza młodzi malarze z rodzicami, są zaproszeni do zapoznania się z Programem i kuchnią obszaru Południowego Bałtyku na dziedzińcu Pommersches Landesmuseum w Greifswaldzie (Niemcy).

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej o działaniach w ramach Europejskiego Dnia Współpracy, prosimy o kontakt z Programem Południowy Bałtyk na adres e-mail: southbaltic@southbaltic.eu.

view szablon artykułu

EWT POMORSKIE


          

 

Szanowny Beneficjencie!

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach EWT/EIS oraz inne informacje z regionu.