Zima 2019

Sohjoa Baltic - Warsztaty

sohoja_logo2

W związku z realizacją przez Miasto Gdańsk projektu Sohjoa Baltic "Przejście do ekologicznego i autonomicznego transportu publicznego ostatniej mili w Regionie Morza Bałtyckiego" zapraszamy do udziału w nieodpłatnych warsztatach pt. "Aspekty prawne autonomicznej mobilności".

Projekt Sohjoa Baltic związany z pilotażem autonomicznych, poruszających się bez kierowcy busów w ramach komunikacji miejskiej, uzyskał dofinansowanie w ramach programu INTERREG BSR. Więcej informacji o projekcie dostępnych jest na stronie: http://www.sohjoabaltic.eu/pl/.

Jednak zanim autonomiczny bus wyruszy na trasę pokazową w Gdańsku oraz innych miastach regionu Morza Batyckiego, zlecono analizę prawną, która pozwoli się do tego etapu przygotować.

Na 20 września (w godz.: 10:00 - 15:00) zaplanowno ogólnopolskie warsztaty "Aspekty prawne autonomicznej mobilności", na których przedstawiona zostanie Państwu wiedza zdobyta w toku analizy prawnej. Poruszone zostaną na nich zagadnienia w ramach 6 działów:

1. Przepisy dotyczące rejestracji pojazdu

2. Prawo transportu pasażerskiego

3. Osobiste wymogi prawne wobec kierującego

4. Ochrona danych osobowych

5. Odpowiedzialność prawna

6. Kodeks karny

Warsztaty odbędą się w sali konferencyjnej gdańskiego Centrum Hewelianum i będą one częścią gdańskich obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności. Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w nich. W związku z ograniczoną liczbę miejsc prosimy Osoby zainteresowane uczestnictwem o zarejestrowanie się poprzez formularz: https://aspekty-prawne-autonomicznej-mobilnosci-etm-2018.konfeo.com/pl/groups.

 

view szablon artykułu

EWT POMORSKIE


          

 

Szanowny Beneficjencie!

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach EWT/EIS oraz inne informacje z regionu.