Jesień 2019

Skorzystaj z dotacji w programie Interreg Region Morza Bałtyckiego!

Fot. ©Depositphotos/pressmaster

W programie Interreg Region Morza Bałtyckiego 2014-2020 trwa 3. nabór wniosków o dofinansowanie. Środki Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego są dostępne dla instytucji publicznych i prywatnych z osobowością prawną. Mogą się o nie ubiegać podmioty z całej Polski. Program Interreg Region Morza Bałtyckiego umożliwia współpracę z państwami skandynawskimi, republikami nadbałtyckimi oraz północno-wschodnimi Niemcami. Polskie instytucje mają do dyspozycji narzędzia ułatwiające korzystanie z oferty programu. Nabór zakończy się 9 kwietnia 2018 roku, teraz wykorzystajmy czas na przygotowanie się do udziału w międzynarodowych projektach, znalezienie partnerów lub konsultacje np. w zakresie budżetu.

Krajowe Seminarium Informacyjnego, 30 listopada br., Ministerstwo Rozwoju, Warszawa

W trakcie spotkania do dyspozycji będą pracownicy: Wspólnego Sekretariatu w Rostocku (WS), Krajowego Punktu Kontaktowego w Polsce (Ministerstwo Rozwoju), Centrum Projektów Europejskich (polski kontroler wydatków w projektach). Ponadto partnerzy projektów na temat  tworzenia innowacyjnej oferty meblarskiej dla seniorów,  innowacji w sektorze upraw, udostępniania MSP infrastruktury badawczej, z konkretną ofertą dla przedsiębiorców.
Pracownicy WS udzielą praktycznych rad i wskazówek związanych z ubieganiem się o środki z programu. O już odnoszonych korzyściach z projektów opowiedzą goście z Poznania, Skierniewic i Krakowa. Z kontrolerem wydatków będzie można skonsultować np. linie budżetowe, a z pracownikami Krajowego Punktu Kontaktowego po polsku porozmawiać o programie, pomyśle na projekt, itp.

Rejestracja i agenda spotkania są dostępna pod linkiem.

Konsultacje ze Wspólnym Sekretariatem 30 listopada br., Ministerstwo Rozwoju, Warszawa

W godz. 11:00-17:00  zachęcamy potencjalnych aplikantów wiodących do omówienia pomysłu na projekt z ekspertem ze Wspólnego Sekretariatu w Rostocku (WS). W 3. naborze konsultacja z WS  jest dla potencjalnych aplikantów wiodących obowiązkowa. Chętni na konsultacje z WS w Warszawie do 23 listopada br. powinni przesłać mailem wypełniony po angielsku Project Idea Form na adres: Jan.Schmidt@interreg-baltic.eu wpisując w tytule „to be consulted in Warsaw 30.11.2017". Konsultacje są prowadzone po angielsku. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń, pracownik WS indywidualnie potwierdza godzinę spotkania.

Formularza poszukiwania partnerów - przedstaw własną ofertę współpracy, wyślij sygnał, że jesteś zainteresowany dołączeniem do projektu.

Informacji o programie po polsku - dostępny przetłumaczony podręcznik, program, informacje o projektach i inne.

Konsultacji z Krajowym Punktem Kontaktowym: Ministerstwo Rozwoju, Departament Współpracy Terytorialnej, Wydział Współpracy Transnarodowej i Międzyregionalnej w Katowicach, osoba do kontaktu: dr Monika Strojecka-Gevorgyan (tel. 32 253 90 08 w. 16, email: Monika.Strojecka-Gevorgyan@mr.gov.pl).

view szablon artykułu

EWT POMORSKIE


          

 

Szanowny Beneficjencie!

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach EWT/EIS oraz inne informacje z regionu.