Jesień 2019

Publikacje o wartości dodanej współpracy transnarodowej

Fot. ©Depositphotos/Genialbaron

Instytucje zarządzające i wspólne sekretariaty transnarodowych programów Interreg stworzyły "projekt współpracy transnarodowej", aby zidentyfikować przykłady wartości dodanej ze współpracy transnarodowej w regionach i krajach UE. Efektem tej pracy jest publikacja pt.: "Ten things to know about transnational cooperation", w której znajdziemy przykłady projektów z dziesięciu różnych obszarów Europy. Natomiast przykłady z naszego regionu transnarodowego (tj. Region Morza Bałtyckiego) zostały przedstawione w drugiej publikacji pt.: "Things to know about transnational cooperation in the Baltic Sea region".

Oba dokumenty ilustrują, w jaki sposób współpraca transnarodowa przynosi prawdziwą europejską wartość dodaną także Polsce i Pomorzu w ramach polityki spójności UE.

Obecnie trwają konsultacje publiczne dotyczące funduszy UE w temacie spójności. W 2018 r. Komisja Europejska przedstawi kompleksowe wnioski dotyczące następnej generacji programów finansowych z perspektywy finansowej po 2020 roku. W tym celu KE ocenia, co sprawdzało się w przeszłości i co można poprawić w przyszłości. Swoją opinię można wyrazić do 8 marca 2018 roku (o czym pisaliśmy wcześniej).

Publikacje do pobrania:

  1. Ten things to know about transnational cooperation
  2. Things to know about transnational cooperation in the Baltic Sea region
view szablon artykułu

EWT POMORSKIE


          

 

Szanowny Beneficjencie!

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach EWT/EIS oraz inne informacje z regionu.