Zima 2019

Program „Rozwój loklany”

Depositphoto

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym dla małych i średnich miast dotyczącym wdrażania Programu „Rozwój loklany".

Program „Rozwój lokalny" jest wspólnym przedsięwzięciem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Związku Miast Polskich, Norweskiego Związku Władz Regionalnych i Lokalnych, a także Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. Program ma na celu wsparcie, poprzez dofinansowanie w wysokości od 3 do 10 mln Euro, kompleksowych projektów rozwojowych w miastach. Projekty te powinny uwzględniać m.in. aspekty środowiskowe, takie jak poprawa jakości powietrza poprzez ograniczenie emisji szkodliwych gazów, pyłu i niskiej emisji, przejście na odnawialne źródła energii czy niskoemisyjny transport publiczny, ale także aspekty społeczne i gospodarcze.

O szczegółach dotyczących programu zainteresowane miasta będą mogły dowiedzieć podczas cyklu spotkań organizowanych we wszystkich urzędach marszałkowskich w Polsce.

Spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego odbędzie się w dniu 13 maja 2019 roku o godz. 11.00 w Sali Okrągłej (program spotkania).

Miasta z województwa pomorskiego, które kwalifikują się do programu to: Bytów, Chojnice, Gdynia, Kościerzyna, Kwidzyn, Lębork, Malbork, Pruszcz Gdański, Reda, Rumia, Słupsk, Sopot, Starogard Gdański, Tczew, Wejherowo. 

Więcej informacji o programie dostępnych jest na stronie: https://www.eog.gov.pl

view szablon artykułu

EWT POMORSKIE


          

 

Szanowny Beneficjencie!

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach EWT/EIS oraz inne informacje z regionu.