Zima 2019

Piąty nabór wniosków do Urban Innovative Actions!

logo_uia

Rozpoczął się piąty nabór wniosków projektowych dotyczących innowacyjnych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich, tzw. Urban Innovative Actions (UIA).

 

Uruchomiony w grudniu 2015 r. program Urban Innovative Actions ma na celu wsparcie i umożliwienie przetestowania innowacyjnych rozwiązań wobec zidentyfikowanych przez Komisję Europejską problemów stojących przed miastami w Europie. Poziom dofinasowania jednego projektu może sięgać do 80% kosztów (w ramach ERDF), do kwoty 5 mln EUR.

W piątym zaproszeniu do składania wniosków (dostępny budżet to ok. 50 mln EUR), które potrwa do 12 grudnia 2019 r., zainteresowane kandydowaniem miasta będą mogły opracować innowacyjne projekty i sprawdzić nowe pomysły oraz rozwiązania w ramach czterech następujących tematów:

Program Urban Innovative Actions skierowany jest do miast Unii Europejskiej, które mogą złożyć wniosek pojedynczo (minimum 50 000 mieszkańców), bądź w ramach aglomeracji odrębnych jednostek administracyjnych. Ponadto uniwersytety, organizacje pozarządowe, agencje, przedstawiciele sektora publicznego, przedsiębiorstwa i wiele innych mogą włączyć się w realizację poszczególnych działań oraz uczestniczyć w budżecie inicjatywy, a ich zaangażowanie ma kluczowe znaczenie dla Komisji i wpływa na zwiększenie wartości projektu.

Wszystkie szczegółowe informacje oraz przewodnik po piątym naborze wniosków UIA znajdują się tutaj.

view szablon artykułu

EWT POMORSKIE


          

 

Szanowny Beneficjencie!

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach EWT/EIS oraz inne informacje z regionu.