Najbliższe seminaria w programach transnarodowych!

$image_alt

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z harmonogramem spotkań informacyjnych.
Spotkania informacyjne na temat programów INTERREG 2014-2020 - Region Morza Bałtyckiego, Europa Środkowa, INTERREG EUROPA
Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju we współpracy z Urzędami Marszałkowskimi zaprasza na spotkania informacyjne na temat programów transnarodowych Interreg Region Morza Bałtyckiego i Interreg Europa Środkowa oraz międzyregionalnego INTERREG EUROPA, realizowanych w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej 2014-2020 (EWT).
Wydarzenia odbędą się w Poznaniu, Toruniu i Katowicach. Organizacja spotkań w trzech województwach ma na celu ułatwienie dostępu do informacji jak największej liczbie instytucji. Zainteresowani z całej Polski mogą zgłaszać się na wybrane spotkanie.
Harmonogram spotkań:
  • 3 marca 2015 r., Poznań
  • 12 marca 2015 r., Katowice
  • 17 marca 2015 r., Toruń
Każde spotkanie ma temat przewodni. W Poznaniu i Katowicach szczególnie uwzględniona zostanie tematyka innowacyjności i MŚP. W Toruniu będzie to dziedzictwo kulturowe i naturalne. Powyższe zagadnienia są wpisane do programów transnarodowych i międzyregionalnego EWT oraz regionalnych programów operacyjnych 2014-2020 (RPO). W trakcie spotkań przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju przedstawią ofertę ww. programów EWT. Reprezentanci Urzędów Marszałkowskich przedstawią temat przewodni w kontekście Regionalnych Programów Operacyjnych 2014-2020. W drugiej części spotkania instytucje realizujące projekty EWT w latach ubiegłych podzielą się swoim doświadczeniem i zaprezentują projekty nawiązujące do tematu spotkania. Połączenie tematyki EWT z RPO umożliwi pokazanie, jak dzięki projektom transnarodowym i międzyregionalnym można przygotować lepszej jakości projekty regionalne. Celem spotkań jest także przygotowanie potencjalnych beneficjentów do aktywnego udziału w spotkaniach międzynarodowych, organizowanych przez wspólne sekretariaty. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych spotkań są dostępne w załączonych programach.
Otwarta rejestracja - Rejestrację na wszystkie spotkania prowadzi Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju pod adresem www.europasrodkowa.gov.pl.
W programie transnarodowym Interreg Region Morza Bałtyckiego zakończył się pierwszy nabór wniosków (2 XII 2014 r. - 2 II 2015 r.). W transnarodowym programie Interreg Europa Środkowa pierwszy nabór rozpocznie się 12 lutego 2015 roku. W programie międzyregionalnym INTERREG EUROPA rozpoczęcie pierwszego naboru planuje się na kwiecień br.
Zapraszamy do pobrania agendy spotkań:

W ramach Programu Europa Środkowa 2014-2020 w najbliższym czasie odbędą się dodatkowo dwa seminaria:

  • 10 marca br. we Wiedniu odbędzie się szkolenie dla partnerów wiodących. Podczas spotkania Wspólny Sekretariat Techniczny programu omówi poszczególne części wniosku  (ang. light application form), który należy przesłać za pomocą systemu monitorowania eMS dostępnego pod adresem https://ems.interreg-central.eu/  nie później niż 13 kwietnia br. (pierwszy etap naboru). Formularz rejestracyjny oraz informacje praktyczne znajdują się na stronie http://www.interreg-central.eu/index.php?id=1000, na tej stronie będzie można też znaleźć transmisję na żywo ze spotkania.
  • 18 marca br. w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju w Warszawie odbędzie się spotkanie na temat pierwszego naboru. Więcej informacji znajdziecie Państwo tutaj.
view szablon artykułu