Lato 2019

Nabór na projekty dot. kultury, edukacji, dzieci i młodzieży

Fot. ©Depositphotos/Michal Bednarek

Sekretariat Rady Państw Morza Bałtyckiego otworzył nabór na projekty dotyczące kultury, edukacji, dzieci i młodzieży w ramach instrumentu finansowego Project Support Facility. Projekty będą mogły uzyskać do 65 tysięcy euro dofinansowania, a nabór zostanie zamknięty 31 marca br.

Projekty powinny wpisywać się w jeden z długookresowych priorytetów Rady Państw Morza Bałtyckiego dotyczący budowy tożsamości regionalnej. Celem tego priorytetu jest wzmocnienie poczucia przynależności do regionu Morza Bałtyckiego, poprzez zaangażowanie, uczestnictwo i wielopoziomowe sprawowanie rządów oraz stworzenie pojęcia jedności regionalnej ponad granicami, czyli rozwijanie dialogu i kontaktów międzyludzkich oraz sieci i instytucji makroregionalnych.

Projekty w szczególności powinny przekładać się na zwiększenie wpływu i zaangażowania młodych ludzi w działania o charakterze kulturalnym, społecznym i edukacyjnym. Powinny również generować poczucie wspólnoty w ramach Regionu Morza Bałtyckiego.

Przy ocenie projektów z dziedziny kultury nacisk będzie kładziony zarówno na ich wartość artystyczną, jak i fakt wykorzystania kultury jako pomostu, umożliwiającego przezwyciężanie różnic społecznych i politycznych.

Projekty powinny mieć charakter transnarodowy i nawiązywać do Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ (17 celów można znaleźć na tej stronie: http://www.un.org.pl/#).

Maksymalna kwota dofinansowania na projekt to 65 tys. €.

Nabór będzie otwarty do 31 marca br.

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.cbss.org/psf/

view szablon artykułu

EWT POMORSKIE


          

 

Szanowny Beneficjencie!

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach EWT/EIS oraz inne informacje z regionu.