Jesień 2019

Konferencja projektu INCONE60 - Inland Blue Transport Connector E60

Incone60_logo

Instytut Morski w Gdańsku, jako lider projektu, informuje o konferencji początkowej projektu, która odbędzie się dnia 24 października 2018r. w hotelu Radisson Blu w Gdańsku, przy ulicy Długi Targ 19 o godzinie 10.30.

Projekt INCONE60 wpisuję się politykę rozwoju żeglugi śródlądowej i ma na celu opracowanie koncepcji stworzenia alternatywnej trasy transportowej wzdłuż międzynarodowej drogi wodnej E60 i połączenie jej z siecią innych śródlądowych dróg wodnych - E30, E40 i E70.

Projekt INCONE60 będzie skupiał się na realizacji trzech głównych zadań:

  • Przygotowanie kompleksowego raportu na temat obecnej sytuacji gospodarczej i społecznej regionów w kontekście rozwoju lokalnych portów Południowego Bałtyku;
  • Stworzenie komputerowego modelu przepływu towarów;
  • Przeprowadzenie pilotażu innowacyjną jednostką wzdłuż MDW E60 na odcinku Port Oostende – Port Kłajpeda. Jego celem będzie pokazanie możliwości transportu ładunków i pasażerów wzdłuż MDW E60.

Projekt jest realizowany w ramach Programu Interreg Południowy Bałtyk i współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Informacja o możliwości udziału w konferencji:

Instytut Morski w Gdańsku

Zakład Ekonomiki i Prawa

tel. 301 16 41 wew. 36

e-mail:  incone60@im.gda.pl

view szablon artykułu

EWT POMORSKIE


          

 

Szanowny Beneficjencie!

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach EWT/EIS oraz inne informacje z regionu.