Zima 2019

Czas na Pomorskie

Przemowa Marszałka Wiesława Byczkowskiego w Tallinie
Fot. Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Estonii

Województwo Pomorskie będzie organizatorem 10. Forum Strategii Unii Europejskiej dla Regionu Morza Bałtyckiego w 2019 roku!

 

W dniu 5 czerwca 2018r. w Tallinie zakończyło się 9. Forum Strategii Unii Europejskiej dla Regionu Morza Bałtyckiego. W sesji zamykającej Forum głos zabrali Pan Matti Maasikas - Podsekretarz Stanu ds. spraw europejskich w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Estonii, a także Pan Flemming Stender - Dyrektor Baltic Development Forum.

Jako ostatni przemówł Marszałek Wiesław Byczkowski, który zaprosił na wydarzenie w Gdańsku. 10. Forum jest jubileuszowe i dlatego powinno być pewnym podsumowaniem osiągnięć Strategii, a także motorem nepędowym do inteligentniejszych, efektywniejszych i lepiej skoordynowanych działań na rzecz rozwoju Regionu Morza Bałtyckiego - powiedział Marszałek w swoim przemówieniu.

10. Forum Strategii Unii Europejskiej dla Regionu Morza Bałtyckiego odbędzie się w dniach 12-13 czerwca 2019 roku w Gdańsku w Polskiej Filharmoni Bałtyckiej. Głównym tematem wydarzenia będzie gospodarka w obiegu zamkniętym i ekonomia współdzielenia w obliczu wyzwań demograficznych w Regionie Morza Bałtyckiego. Wydarzenie przyciąga corocznie wielu gości ze świata polityki, biznesu, nauki, a także osób publicznych i przedstawicieli NGOs. Na wydarzeniu w Gdańsku oczekuje się około 800 gości. Partnerem wydarzenia w Gdańsku będzie organizacja Baltic Sea States Subregional Cooperation. 

Więcej informacji nt. organizowanego wydarzenia należy oczekiwać w drugiej połowie 2018 roku.

 

Sesja zamykająca 9. Forum Strategii Unii Europejskiej dla Regionu Morza Bałtyckiego w Tallinie - przemówienie Marszałka

 

view szablon artykułu

EWT POMORSKIE


          

 

Szanowny Beneficjencie!

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach EWT/EIS oraz inne informacje z regionu.