Zima 2019

31 wybranych projektów, aby wspierać rozwój Regionu Morza Bałtyckiego!

Logo_RMB

Komitet Monitorujący program Interreg Region Morza Bałtyckiego 2014-2020 zebrał się w Tallinie w dniach 19-20 września 2018 r., aby wybrać najbardziej obiecujące projekty transnarodowe mające na celu dalsze wspieranie rozwoju regionu w dziedzinie zdolności do innowacji, zarządzania zasobami naturalnymi i zrównoważonego transportu.

Komitet Monitorujący odpowiada za zatwierdzanie wniosków projektowych, nadzorowanie realizacji projektów i prawidłowe wykorzystanie funduszy. Komitet Monitorujący wybrał 31 spośród 114 złożonych wniosków projektowych w trzecim naborze w priorytetach 1-3 (tj. zdolności innowacyjne, zarządzanie zasobami naturalnymi, zrównoważony transport). Komitet Monitorujący przeznaczył na wybrane projekty 56 mln EUR z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR), 1,9 mln EUR z Norweskiego Funduszu Narodowego oraz 1,4 mln EUR z ENI/Rosyjskiego Funduszu Narodowego. Wspieranie cyfryzacji małych i średnich przedsiębiorstw z sektora mechatroniki i budowy maszyn, zwalczanie zanieczyszczeń wody pochodzących z mikroplastików, zarządzanie osuszonymi torfowiskami oraz poprawa mobilności na odległych obszarach turystycznych to przykłady pomysłów wspieranych przez Komitet.

Nowo wybrane projekty uzupełniają 74 projekty będące w trakcie realizacji w ramach pierwszego i drugiego naboru i będą aktywnie przyczyniać się do zwiększenia innowacyjności, dostępności i trwałości regionu Morza Bałtyckiego.

Do pobrania:

Zestawienie projektów wybranych w III naborze

 

view szablon artykułu

EWT POMORSKIE


          

 

Szanowny Beneficjencie!

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach EWT/EIS oraz inne informacje z regionu.