Newsy z URBACT

21 projektów zostało zakwalifikowanych do 1 fazy realizacji Sieci Planowania Działań w Programie Urbact III

$image_alt

W tym gronie są 2 projekty z polskimi partnerami wiodącymi

W pierwszym naborze Programu Urbact III, który dotyczył Sieci Planowania Działań zostało zgłoszonych 99 projektów. Z tego grona Komitet Monitorujący wybrał 21 projektów, które już w tym miesiącu zaczynają fazę 1 (trwającą 6 miesięcy). Celem tego etapu jest zapewnienie partnerom odpowiednich środków i czasu do uzupełnienia formularza aplikacyjnego fazy 2, który skonsoliduje projekt w całość.

W przypadku 2 projektów partnerami wiodącymi są polskie miasta: Gdańsk (projekt BSInno) oraz Poznań (projekt Gen-Y City), natomiast w 7 innych projektach partnerami zwykłymi jest 6 polskich miast: Gdańsk, Koszalin, Kraków, Lublin, Poznań oraz Radlin.

Pełną listę projektów zakwalifikowanych do 1 fazy (łącznie z krótkim opisem oraz kontaktem do kordynatorów) znajdziecie Państwo na stronie.

Miasta których aplikacje nie przeszły przez 1 fazę naboru mogą teraz startować do już zakwalifikowanych 21 sieci, gdyż zgodnie z dwufazową pocedurą Programu Urbact III, do końca 2015 zakwalifikowane sieci muszą zwiększyć swoje zespoły z początkowych 4 lub 5 partnerów do 10 lub 11. Zachęcamy także miasta, które jeszcze nie uczestniczyły w naborze do nowej edycji programu Urbact.

Ci z państwa którzy są zainteresowani tą opcją, mogą skontaktować się z Krajowym Punktem Kontaktowym (dane po prawej) lub bezpośrednio z miastami liderami 21 projektów (link do listy znajduje się powyżej).

 

view szablon artykułu

Oficjalna strona programu

Krajowy Punkt Kontaktowy Programu URBACT

Aldo Vargas Tetmajer - Kordynator

tel. 501 927 665
email: info@urbact.pl

Strona internetowa:
www.urbact.pl

 

Wspólny Sekretariat Techniczny Programu URBACT

Rue Pleyel 5
93283 Saint Denis, France
Tel: + 33 1 85 58 61 87