Zima 2019

114 złożonych projektów!

114 wniosków w Interreg Region Morza Bałtyckiego 2014-2020
Joint Secretariat Interreg Baltic Sea Region 2014-2020

Zakończył się trzeci nabór wniosków w programie Interreg Region Morza Bałtyckiego 2014-2020. Wnioski były składane w trzech priorytetach: Innowacje, Zasoby Naturalne, Transport. Wstępne statystyki już dostępne

 

Ile środków zostanie w puli programu?

W związku z tym, że jest to trzeci nabór w programie ilość środków dostępnych w odniesieniu do środków, o które ubiegają się beneficjenci w projektach jest o wiele niższa. Wspólny Sekretariat programu przeprowadzi w najbliższym czasie analizę formalną i jakościową projektów. W dniach 19-20 września 2018 roku Komitet Monitorujący wybierze najlepsze aplikacje. Jestem pewna, że Komitet Monitorujący wybierze najlepsze projekty, które mają wpływ na rozwój regionu Morza Bałtyckiego - mówi Eeva Rantama, team leader sekcji projektowej we Wspólnym Sekretariacie.

Rosyjscy partnerzy w strukturach programu

Po podpisaniu umowy finansowania pomiędzy Komisją Europejską, a Rosją i Instytucją Zarządzającą, partnerzy rosyjcy mogą dołączać do projektów w charakterze partnera regularnego (dotychczas tylko w roli partnera stowarzyszonego). W tym naborze aż 45 rosyjskich partnerów włączyło się przygotowanie wniosków aplikacyjnych, podczas gdy w drugim naborze ilość partnerów była równa 23. Uczestnictwo rosyjskich partnerów podkreśla znacząco ponadgraniczny charakter programu Region Morza Bałtyckiego 2014-2020.

view szablon artykułu

EWT POMORSKIE


          

 

Szanowny Beneficjencie!

Jeżeli jeszcze nie zapisałeś się, aby otrzymywać nasz newsletter, masz możliwość to uczynić bezpośrednio na naszej stronie internetowej. Poniżej znajduje się formularz zgłoszeniowy. Będziemy przesyłać co tydzień najważniejsze informacje o programach EWT/EIS oraz inne informacje z regionu.